,

Istennek országa az ő ígéje és ígéje az ő országa. Az Ő országa nem egy halott rituálé, hanem élő ígéretek megtapasztalása személyes és bennsőséges kapcsolat révén!

Erő van szavában. Ő, ki az Atya dicsőségének fénye ~ GÖNŰZ ~ valóságának képmása, hatalma beszédével tartja fenn a mindenséget, és amiután minket bűneinktől megtisztított le ült Felségének jobbjára a magasságban. Hejj!

Ezért tehát szilárdan ragaszkodjunk hitvallásunkhoz, mert hatalmas Főpapunk van, ~ Jézus, az Isten Fia ~ ki áthatolt az egeken és felment a Mennybe, hogy onnét uralkodjék. Ragaszkodjunk ahhoz, amit hittel megvallottunk! Hiszen nem olyan főpapunk van, ki nem képes erőtlenségeinkben együtt szenvedni, hanem ellenkezőleg, mindenben hasonlóan megkísértetett – így ismeri a kiutat-, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt. Így hát járuljunk szabad szólás bátorságával és bizalommal kegyelme trónjához, hogy könyörületet és kegyelmet találjunk amikor segítségre van szükségünk. Nála bőségesen megtaláljuk mindazt a valódi megbocsátást, segítséget és kedvességet, amire éppen szükségünk van — s mindezt a legalkalmasabb időben.

Ahol pedig bűnök bocsánata vagyon, ott nincs többé bűnért való áldozat. Mert nem szükséges! Ha lenne, akkor az bizonytalanná tenné az egyszer s mindenkorra megszentelő áldozatot. Ahol bűnbocsánat van, ott nincs többé bűnért való áldozat. Testvéreim, mivel bizodalmunk van a szentélybe való bemenetelre Jézus vére által, azon az úton, amelyet ő szentelt nekünk új és élő út gyanánt, az ő teste által, ki Főpapja (Pápája) az Isten házának, járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint akiknek szívök tiszta a kárhoztatott lelkiismerettől! Tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, a ki az ígéretet tette. Legyen gondunk arra, hogy egymást buzdítsuk a szeretetre és a jó cselekedetekre, nem hagyva el összejöveteleinket, gyülekezeteinket, ahogyan szokásuk némelyeknek, hanem intve egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy közeledik az a nap.

De ha szándékosan vétkezünk, ha szándékosan megyünk félre, vissza a vádoló és kárhoztató mocsokba, a vallásosságba – mint kutya a hányásához… a húzd meg ereszd meg, hamis evangélium feloldozásába, a karmikus körforgásba, miután már eljutottunk az igazság megismerésére, akkor többé ezekért a bűnökért nem érvényes az EGY és VÉGÉRVÉNYES áldozat, hanem az ítéletnek valami rettenetes várása követi, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket. Ne dobjátok el hát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. Mert békességes tűrésre van szükségetek, hogy Isten akaratát cselekedve elnyerjétek az ígéretet. Mert még egy kevés idő, és aki eljövendő, eljön és nem késik. Az igaz ember pedig hitből él, de ha meghátrál, nem gyönyörködik benne a Lélek. De mi nem vagyunk a meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem a hitéi, hogy feltámadást és életet nyerjünk.

Nincsen oly teremtmény, a mely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, a kiről mi beszélünk. Senki és semmi sem rejtőzhet el Isten tekintete elől! Neki kell majd számot adnunk. Ő mindent tisztán és világosan lát, tekintete előtt minden és mindenki meztelen. Ő neki egyszer mindannyian számot fogunk adni.

Zsidók vagytok ha a bűnért áldoztok. Az csak varázslás… és nem megoldás. Véget nem érő buta tévelygés. Ebben a témában a Zsídókhoz írt Szent Pál Apostol. Lassan a vér szerinti zsidók is megértik és elhiszik mindezt, addig pedig mi ne zsiduljunk el.

~ Zsidókhoz írt ébresztő levél (részletek)
~ János evangéliuma (részletek)

Róma 11:17-24 ~ „Ha pedig némely ág kitört, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa életnedvet adó gyökerének, ne kérkedjél az ágakkal szemben; ha pedig kérkednél: nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged. Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én be oltassam. Úgy van, azok hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állsz. Ne fuvalkodjál fel, hanem félj, mert ha Isten a természetes ágakat nem kímélte, majd téged sem fog kímélni. Vedd észre tehát az Isten jóságát és keménységét: keménységét azok iránt, akik elestek, irántad pedig jóságát, ha megmaradsz jóságában, különben téged is kivágnak. Azok pedig, ha nem maradnak meg a hitetlenségben, beoltatnak, mert Isten képes ismét beoltani őket. Mert ha te a természet szerint való vad olajfából kivágattál, és a természet ellenére beoltattál a szelíd olajfába, akkor mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájukba!”

János 16:8-33 (részletek) ~ „[Az elküldött Szentlélek] megfeddi a világot a bűn, az igazság és az ítélet tekintetében. Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem; És igazság tekintetében, hogy én az én Atyámhoz megyek, és többé nem láttok engem; Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme már megítéltetett. Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok … az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek … És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen. Azon a napon az én nevemben kértek majd: és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát ti érettetek; Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem, és elhittétek, hogy én az Istentől jöttem • ki. … Azért beszéltem ezeket néktek, hogy békességetek legyen én bennem. E világon nyomorúságtok lészen; de bízzatok: és meggyőztem a világot.”

Róma 15:14-24 ~ „Én magam is meg vagyok győződve, testvéreim, hogy teljesek vagytok minden jósággal, bővölködtök minden ismeretben, és képesek vagytok egymást is tanítani. Mégis kissé merészebben írtam nektek, testvéreim, mintegy emlékeztetve titeket az Istentől nekem adott kegyelemre, hogy Jézus Krisztus szolgája legyek a pogányok között, Isten evangéliumának a papi szolgálatát végezve, hogy a pogányok áldozata kedves és a Szentlélek∆ által megszentelt legyen. Van tehát mivel dicsekedjem a Jézus Krisztusban, Isten előtt. Mert nem mernék olyasmiről szólni, amit ne Krisztus cselekedett volna általam a pogányok engedelmességére, szóval és tettel, jelek és csodák ereje által, a Lélek∆ ereje által, úgyannyira, hogy Jeruzsálemtől fogva Illíriáig betöltöttem a Krisztus evangéliumát. Azt tartottam becsületes dolognak, hogy ne ott hirdessem az evangéliumot, ahol Krisztus neve már ismert volt, hogy ne mások rakta alapra építsek, hanem amint meg van írva: Meglátják őt azok, akiknek még nem hirdették, és akik nem hallották, meg fogják érteni. Ez is sokszor akadályozott abban, hogy elmenjek hozzátok. Most pedig, mivelhogy nincs már munkaterület számomra ezen a vidéken, és mert már sok esztendeje vágyódom utánatok, elmegyek hozzátok, amikor majd Hispániába utazom.”

Róma 1:13-17 ~ „…sokszor feltettem magamban, hogy elmegyek hozzátok [Rómaiakhoz], de mind ez ideig megakadályoztattam, hogy köztetek is – éppúgy, mint a többi pogányok között – nyerjek valami lelki gyümölcsöt. Adósa vagyok mind a görögöknek és a barbároknak, mind a bölcseknek és a tudatlanoknak. Amennyire rajtam áll, kész vagyok nektek is, akik Rómában vagytok, az evangéliumot hirdetni. Mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az minden abba hívő üdvösségére… Mert az Isten igaz­sága nyilvánul meg általa hitből hitbe, ahogy meg van írva: Az igaz ember pedig hitből él.”

A vallásosság lelke ellen megyek!
Nem a vallás, hanem a vallásosság. És ez igaz hitvallás!

@felTamGY

@LazarCsaba11

0 hozzászólás

Hagyjon egy választ!

Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?
Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük